Вітаю, шановні колеги, батьки, діти та гості сайту! 

 

     Основне завдання шкільного психолога — сприяти психічному та особистісному розвитку дітей, надати допомогу всі учасникам навчально-виховного процесу: учням, батькам, вчителям.

Нормативно-правова база практичного психолога у

 

2018 - 2019 н.р.:

Download
документація психолога.pdf
Adobe Acrobat Document 284.0 KB

"Про затвердження положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітними потребами в закладах загальної середньої та дошкільної освіти  (НАКАЗ МОН від 06.08.2018 №609)

Download
комсупроводу (2) (1).pdf
Adobe Acrobat Document 3.4 MB

"Про пріоритетні напрями роботи психологіної служби у системі освіти на        2018-2019 н.р." (Лист МОН від 07.08.2018 № 1/9 - 487) 

Download
Лист МОН 1_9-487 (2).pdf
Adobe Acrobat Document 1.1 MB

"Положення про психологічну службу" (Наказ МОН від 22.05.2018 № 509)

Download
Nakaz_MON_509_22052018.pdf
Adobe Acrobat Document 637.3 KB

Тренінг "Щасливе батьківство".

Мета тренінгу: поглибити знання батьків з питань виховання дітей, дати батькам можливість поділитися своїм досвідом сімейного виховання; залучити батьків до організації навчально-виховного процесу, зацікавити їх шкільним життям дітей.

 

 
Поради учням

 

 • Ти здібний і сильний! Будь упевнений у своїх силах і здібностях.

 • Вчися самостійно мислити. Тренуй пам’ять. Більше запитань ”Чому?”

 • Постійно шукай практичне застосування своїм знанням.

 • Будь завжди уважним до самобуття, потреб, прагнень інших.

 • Навчись і умій дружити. Життя без друзів неможливе.

 • Проявляй миролюбність, толерантність і милосердя до оточуючих.

 • Спори і конфлікти вирішуй з позиції розуму.

 • Пробачай тих, хто свідомо або несвідомо став причиною неприємностей.

 • Якщо хочеш, щоб поважали тебе, необхідно навчитись поважати інших.

 • Прислухайся до думок інших і рахуйся з ними.

 • Будь доброзичливим, усміхненим, поступливим.

 • Пізнай себе, можливості середовища, тих умов, що тебе оточують, і зроби правильний вибір, визнач свої цілі і зміст життя.

Заповіді для батьків

1.                Якщо дитину постійно критикують - вона вчиться ненавидіти.

2.                Якщо дитина живе у ворожнечі - вона вчиться агресивності.

3.                Якщо дитину висміюють - вона стає замкненою.

4.                Якщо дитині постійно докоряють - вона вчиться жити з почуттям провини.

5.                Якщо дитину хвалять - вона вчиться бути вдячною.

6.                Якщо дитину підтримують - вона вчиться цінувати себе.

7.                Якщо дитина живе в розумінні добра й доброзичливості - вона вчиться знаходити любов у цьому світі.

 

 


Під час спілкування з дитиною не слід уживати наступні висловлювання:

   •    Я тисячу разів говорив тобі, що…
   •    Скільки разів треба повторювати…
   •    Про що ти тільки думаєш…
   •    Невже тобі важко запам’ятати, що…
   •    Ти стаєш…
   •    Ти такий самий як…
   •    Відчепись, мені ніколи…
   •    Чому твоя подруга (друг) така (такий), а ти – ні…
   •   

Спілкуючись із дітьми, бажано вживати наступні висловлювання:

    •    Як добре, що ти в мене є.
    •    Я так рада тебе бачити.
    •    Мені так добре з тобою.
    •    Добре, що ти прийшов(ла).
    •    Я за тобою скучила.
    •   Мені приємно, що ти саме так зробив(ла)
    •    Спасибі тобі, я дуже вдячна.
    •    Якби не ти, я ніколи із цим не впорався(лась)
    •    Я вірю в тебе, ти з усім впораєшся.

 


Канікули

Поради батькам на літні канікули
Рекомендації на літні канікули
Шановні батьки! Пам’ятайте, що літні канікули для дітей – це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті у школі знання і використовувати їх у домашніх умовах. Психологи рекомендують дотримуватися таких основних моментів на канікулах:
 ·     Організуйте для вашої дитини правильний розпорядок дня (режим), дотримуйтеся його щодня;
·     Організуйте дитині щоденний активний відпочинок на свіжому повітрі;
·     Організуйте щоденну навчальну годину, оберіть постійний час і повторюйте навчальний матеріал;
·     Постійно говоріть із дитиною (контролюйте вимову та правильність побудови висловлювань);
·     Спостерігайте за поведінкою дитини, якщо у неї виникають труднощі, допомагайте їх розв’язувати, підтримуйте;
·     Заведіть влітку окремий зошит «Мої враження» і допомагайте дитині щоденно записувати 2-3 речення про сьогоднішній день;
·     Поважайте дитину як особистість.
   Всі дорослі колись були дітьми і пам`ятають, що немає більш приємного зайняття аніж нічого не робити цілими днями, а тільки дивитися телевізор, бігати з друзями по вулиці і вигадувати собі різні пригоди. Але на сьогоднішній день залишати дитину на одинці з собою або на стареньку бабцю набагато небезпечніше. Спитаєте чому?
 Навколо дуже багато спокус. А найбільші з них – телевізор, комп`ютер та Інтернет. Ця стаття – спроба максимально розкрити тему неконтрольованого впливу з боку віртуального світу на дитину, що проводить у ньому забагато часу.
 Друже мій, телевізор
 Перше, на що звертають увагу діти, яким немає чим зайнятися – телевізор. Він є у всіх і скрізь. Динамічна картинка, різноманітні шоу, фільми та переживання героїв можуть тримати увагу людини перед блакитним екраном впродовж дня. У багатьох сім`ях є кабельне або супутникове телебачення, що задовольняє потреби будь-якої аудиторії і виливає на нас тони інформації, здебільшого некорисної і навіть шкідливої для дітей до 16 років.
 Вже давно минув той час, коли дитина дивилася тільки дитячі програми. Не маючи уявлення про вплив інформації на свідомість людини, діти не в змозі самостійно її відсортувати. Це завдання лягає на батьків. Технічний процес, як ми знаємо, не стоїть на місці. На сьогоднішній день сучасні телевізори оснащені функціями блокування та кодування каналів. Батьки, навіть можуть, придбати зовнішні електронні прилади, що повністю блокують телевізор в період їх відсутності.
   Хотілося б відзначити перелік телеканалів за їх ефірним наповненням, які можна віднести до тих, що не бажано дивитися під час відсутності батьків. До таких, звичайно, відносяться канали еротичного характеру та такі, що транслюють насилля. Музичні канали, на кшталт М1, де транслюються кліпи з відвертими сценами і занадто оголеними жіночими тілами, також підпадають під категорію «небажаних». Як не дивно, але канали, що транслюють сучасні мультфільми, також бажано занести в чорний список, бо більшість з них спотворюють сприйняття реальності дитиною особливо дошкільного і раннього шкільного віку. Зупинимося на цій тезі детальніше.
    Вченими доведено, що психіка дитини раннього дошкільного і шкільного віку сприймає інформацію буквально. Тобто, якщо дитина переглядає мультфільм, де постійно лупцюють та шкодять, насміхаються та зневажають, а ми – дорослі – це схвалюємо, то все побачене сприймається як нормальне явище, яке дозволено впроваджувати в життя. Але згодом батьки шоковані поведінкою своєї дитини і шукають відповідь на питання, чому раптом дитина під час гри виявляє агресію, дозволяє собі речі, які не є характерними з огляду на виховання в сім`ї. Також, бажано спостерігати за реакцією дитини після перегляду мультфільмів або коміксів, в яких супергерої рятують світ. Таким мультфільмам характерні падіння та стрибки, агресивна поведінка героїв і вони можуть спровокувати зниження порогу чуттєвості до небезпеки у дитини, загострити бажання в наслідуванні і привести до небажаних травматичних наслідків.
    На сьогоднішній день про вплив сучасних мультфільмів на дітей та шкоду телебачення загалом психологами написано та знято багато матеріалів спеціально для тих батьків, кому не байдуже якими виростуть їх діти. Кожному з батьків необхідно дізнатися більше про те, як може впливати блакитний екран на розвиток наших дітей, якщо не контролювати, що саме вона дивиться.
 Комп`ютер з пелюшок
    Друга річ, якою навчаються маніпулювати діти дитсадівського віку після ложки – це комп`ютерна мишка. Найменший вік дитини-геймера– 2,5 роки. Ця дитина не ходить до дитячого садка, проводить весь час дома, а коли мама вже силоміць відтягує його від монітора, після 3-ох проведених за комп`ютером годин, розпочинає істерику ще на 2 години. Він погано говорить, погано бачить. Факт впливу цієї іграшки для дорослих на свідомість та здоров`я дитини, як то кажуть, «на лице».
       Для багатьох дітей гратися в комп`ютерні ігри набагато цікавіше, аніж погуляти зі своїми друзями в футбол, зайнятися спортом або пограти в настільні ігри. В Японії вчені досліджували наслідки багатогодинного перебування дітей у віртуальному інформаційному просторі, зокрема під час багатогодинної комп’ютерної гри. Результати цих досліджень вражають: у дітей, які грають у комп’ютерні ігри, можуть виявлятися хронічні зміни у розвитку головного мозку; комп’ютерні ігри стимулюють лише ті частини головного мозку, які відповідають за зір та пересування і не допомагають у розвитку інших його важливих ділянок; у дітей, які довго грають у комп’ютерні ігри, не розвиваються лобні долі мозку, що відповідають за поведінку, тренування пам’яті, емоції, навчання. Ці частини мозку повинні розвиватися до досягнення дорослого віку.
       Будь-якому дорослому відомо, як комп`ютер впливає на зір дитини. Яка небезпека очікує дитину в мережі Інтернет ми, дорослі, теж знаємо. І все що нам необхідно зробити – це не дати можливість своїй дитині порсатися у всій цій кількості зайвої для неї інформації без нашого контролю і, тим більше, стати жертвою віртуальності.
 Необхідні кроки
 На сьогоднішній день можна перераховувати безліч сторонніх факторів, що шкідливо впливають на наших дітей, промиваючи їм їх маленький несвідомий мозок. Батьки лише можуть застерегти від деяких з них. Основними серед них є ті, що згадуються в цій статті.
 Коли ми на роботі, під час шкільних канікул, то найменше, що можемо зробити – це забезпечити дитині дозований доступ як до телевізора, так і до комп`ютера. Ви маєте право і можливість на деякий час заборонити, відключити, заблокувати, сховати будь-яку техніку, яку вважаєте за потрібне, для користі і безпеки вашої ж дитини. Поговоріть зі своїми дітьми, наведіть їм негативні приклади з життя, покажіть фотографії з наслідками для здоров`я або з нехарактерним емоційним станом людини, які спровокували телебачення або комп`ютер.
 Не соромтеся поговорити з батьками друзів вашої дитини. Бо, звичайно, серед них знайдуться ті, хто ніколи не чув про будь-які заборони, і завжди прийде на допомогу другу, який залишився без засобів для нормального існування.
 Не дайте дитині зрозуміти, що з приходом канікул для неї настала повна свобода дій в проведенні власного часу. Давайте завдання читати, малювати, писати, прибирати свої речі. І, звичайно, перевіряйте, що було зроблено, коли ви вдома.
 По можливості відправляйте дітей на дачі, в села і в табори. Але ви маєте бути впевнені в умовах перебування вашої дитини в усіх аспектах.
 Залишайте дітей в секціях і гуртках, якщо є кому займатися вашою дитиною, або вона вже самостійна. Декілька годин живого спілкування з друзями і здорового навантаження в жодній мірі не завадять дитині під час канікул.
 Та ніщо не замінить дитині корисно проведеного часу разом зі своїми батьками. Намагайтеся знайти більше вільного часу для своїх дітей, і вони вам будуть безмежно вдячні. Ви для них найкращий друг і вчитель, навіть, якщо вони про це ще не здогадуються.
Гарного відпочинку!
 Психолог школи
 Людину створено для щастя,
 як птаха для польоту.
           В. Короленко
20 березня 2018 року
У Дацьківській ЗОШ І - ІІ ступенів практичним психологом Зозулею М.Ф. було
проведено тренінг "Дозволь бути собі щасливим", приурочений до Дня щастя.
Семикласники створили колажі "Формула щастя", обговорювали притчу
"Цінність щастя". Всі учасники отримали масу позитивних емоцій.